Ulusal Sinirbilim Kongresi’ ne Çeyrek Kala!

Ülkemizde sinir bilimleri alanında ciddi araştırmalar yürütülmekte. Araştırmacılar bizleri hergün yeni bir veri ile tanıştırarak sinirbilimi yukarı taşımaya devam ediyor.
Nörobilim dünyası her geçen an yeni bir gelişme ile renkleniyor. İşte tam da bu heyecanlı yolculuğun ortasında nörobilimin ivmesini biraz daha arttırmak için Ulusal Sinirbilim Kongresi’ nin 10′ uncusu 9-12 Nisan tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi’ nde gerçekleşiyor.

Araştırmacılar, nörobilim öğrencileri ve konuya ilgi duyan herkes için bu evrensel bilgi birikiminden faydalanmanın tam zamanı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin başkanlığında yürütülecek olan kongrede kendim için seçtiğim başlıklardan bazıları şöyle:

Nöroetik: Ne, niçin, nasıl, nerede ve kimlere? Tıp çevresi ağırlıklı küçük ölçekli bir evrende öncül farkındalık ve ilgi değerlendirmesi (9 Nisan, Cumartesi 14:00)

Obsesif kompulsif bozukluk hastalarında basit bir zihinsel imgenin kognitif kontrolü (9 Nisan, Cumartesi 17:00)

Beyin tümörlerinin moleküler biyolojisi (10 Nisan, Pazar 17:00)

Robotlar insanlardan neler öğrenebilir? (11 Nisan, Pazartesi 09:45)

Epilepside aktarımsal sinirbilim (11 Nisan, Pazartesi 11:00)

Görsel oddball paradigmasında el tercihi etkisinin değerlendirilmesi (11 Nisan, Pazartesi 14:00)

Nörobilim ve müzik (12 Nisan, Salı 09:00)

Kongrenin dopdolu içeriğine ulaşmak ve ilgi çekici konularından kendinize bir seçki oluşturmak için bilimsel programı inceleyebilirsiniz.

 

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.