Türkiye Evrimle Tanışıyor: İstanbul!

Avrupa Evrimsel Biyoloji Topluluğu (ESEB), Dünya çevresinde bilimin halka taşınmasıyla ilgili etkinleri düzenleyen öğrenci/akademisyen gruplarını her sene maddi ve akademik olarak destekleyen, büyük bir akademi kurumudur. Bu bilim cemiyeti, bilimin halka taşınmasıyla ilgili yaptığı daha önceki çalışmalarından dolayı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Evrim Ağacı ekibini 2012-2013 akademik yılı boyunca olan etkinliklerinde, ekibi destekleme kararı aldı. Bu karar üzerine, Türkiye’nin 5 büyük ilinde, 5 büyük Evrimsel Biyoloji etkinliği fikriyle yola çıkan Evrim Ağacı, bu etkinlik serisinin İstanbul ayağında, günümüze kadar bilimin halka taşınmasıyla ilgili düzenledikleri etkinliklerle göz dolduran ve son derece başarılı etkinliklere imza atan İstanbul Üniversitesi Bilimsel ve Sosyal Araştırmalar Kulübü ve İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Kulübü ile birlikte çalışma kararı aldı. Evrim Ağacı’nın 5 şehirde düzenleyeceği etkinliklerin ismi, Türkiye’de neredeyse hiçbir kesimin gerçek Evrimsel Biyoloji’yi bilmemesinden ötürü ve medyada, sokaklarda, internette dolaşan evrim bilgisinin konu ile ilgili akademik arka planı bulunmayan, konudan uzak, bilgisiz kişiler tarafından, sahte, çarpıtılmış, kaynaksız ve yanlış bilgiler halinde veriliyor olmasından dolayı “Türkiye Evrimle Tanışıyor” olarak belirlendi.

 

Etkinliği Kimler Düzenliyor?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu (ODTÜ BİYOGEN) – Evrim Ağacı Ekibi

İstanbul Üniversitesi Bilimsel ve Sosyal Araştırmalar Kulübü (İ.Ü. BİSAK)

İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Kulübü (İTÜ SAK) – Evrim Atölyesi
Etkinliğe Dair Bazı Bilgiler:

Etkinlik boyunca üniversite öğrencilerinin yapacağı sunumlar herhangi bir lise öğrencisinin, mühendisin, terzinin veya fabrika işçisinin de anlayacağı düzeyde ve sıkıcı olmayan bir havada gerçekleşecek.

Etkinlik katılımı ücretsizdir ve sempozyum sonunda katılım belgesi verilecektir.

Ayrıntılı bilgi:
http://teti.evrimatolyesi.org/

Kayıt için katılım formu:
http://teti.evrimatolyesi.org/?page_id=10

Etkinlik Programı:
http://teti.evrimatolyesi.org/?page_id=37

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.