ODTÜ 1. Sinirbilim Günleri’nin Ardından

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu ile ODTÜ Psikoloji Topluluğu’nun ortak çalışmasıyla hazırlanan 1. ODTÜ Sinirbilim Günleri 16-17 Şubat 2013 tarihleri arasında ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi salonlarında gerçekleştirildi.

İki gün süren etkinlik boyunca genetik, biyoloji, psikoloji, tıp, dilbilim, mühendislik gibi pek çok alandan nörobilime gönül vermiş katılımcılar, farklı disiplinlerden alanında uzman araştırmacıların iki farklı salonda eş zamanlı olarak yapılan sunumlarını dinleme, fuaye alanında sergilenen poster araştırmalarını inceleme ve bolca nörobilim konuşma ve fikir alış-verişinde bulunma fırsatını yakaladılar.

Yard. Doç. Dr. Didem Gökçay’ın  ‘’ Yüz algılamanın değişken simetri oranlarıyla ilişkisi’’, Prof. Dr. Sami Gülgöz’ün ‘’ Hayatınızdan hangi olayları hatırlayacağınızı kontrol edebilir miyim: Otobiyografik hatırlamada deneysel etkiler’’, Prof. Dr. Hakan Gürvit’in ‘’ Sporadik Alzheimer hastalığı için yeni bir risk faktörü: TREM2’’ sunumları ilgi çeken sunumlardan sadece birkaçı.

Bu güzel organizasyonu gerçekleştirdikleri için ODTÜ ailesine ve katılımcılara, haberdeki fotoğraflar için Elif Korkut’a sonsuz teşekkürler.

 

 

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.