Nöropsikiyatride Dün, Bugün, Yarın – Sempozyum

7noropsikiyatrigunleri_100yil_sempozyumu_turk_noropsikiyatri_dernegi_logo

Nöropsikiyatride dün, bugün ve yarının konuşulacağı Türk Nöropsikiyatri Derneği 100. Yıl Sempozyumu, 7. Nöropsikiyatri Günşeri 30 Ekim – 1 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Bilim Üniversitesi Çağlayan Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Prof. Dr. Peykan G. Gökalp’ın başkanlığını yapacağı sempozyumun davet mektubunu ve ilgili adresleri aşağıda bulabilirsiniz.

Değerli Meslektaşlarımız,

Bu yıl 7. Nöropsikiyatri Günleri’ni 100. Yıl Sempozyumu ile birlikte düzenlemekten onur duyuyoruz. 1914 yılında meslek büyüklerimiz tarafından kurulmuş olan Türk Nöropsikiyatri Derneği; Psikiyatri, Nöroloji, Beyin Cerrahisi ve Psikoloji alanları üyelerini uzun bir dönemde bir arada tutmuş, bütün bu dalların yıllık bilimsel toplantıları derneğimiz çatısı altında “Ulusal Nöropsikiyatri Kongresi” olarak düzenlenmişti. Bugün bu dalların meslek dernekleri ile yeniden bir araya gelerek geçmiştekine benzer bir işbirliğini 100. Yıl’da hayata geçirmeyi planladık.

Derneğimizin tarihçesi hem ülkemizde hem de dünyada nöropsikiyatri ve ilgili dalların da gelişimindeki çok önemli kilometre taşlarını içinde barındırmaktadır. Bu açıdan toplantı ana başlığımızı “Nöropsikiyatride Dün, Bugün, Yarın”, alt başlıklarımızı da Bellek, Değişim ve Yenilenme / Onarım olarak belirleyerek Nöroplastisite,  Şebekeler, Nöropsikiyatrik hastalıklar ve tedavisindeki yeni gelişmeler, Nörobilim felsefesi ve Nöroarkeoloji’ye yer verebilmeyi hedefledik. Bu konuları ele alırken mesleğimizde 100 yıl boyunca yer alan değişiklikleri dünya ve ülkemiz
bağlamında da tartışacağız.

Her yıl Mart ayında yer alan sempozyumu 2014’te Kasım ayına kaydırdık. Bu toplantıda daha geniş  yelpazeli, uluslararası konuşmacı ve katılımcıların da bir araya geldiği bir topluluk olarak dernekte geçmiş yüzyılı uğurlarken yeni bir yüzyılı birlikte karşılayalım.

30 Ekim 2014’te İstanbul’da buluşmak dileğiyle.

 

Sempozyuma katılım ve etkinlik detaylarına noropsikiyatrigunleri.org adresinden ulaşabilirsiniz.

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.