Evrim Kursu Bilimcileri Bekliyor

evrim_kursu

İstanbul Tıp Fakültesi Halkçı Sağlık Kulübü’nden evrimi öğrenmek isteyenlere çağrı:

İnsanlık tarihi, binlerce yıldır hızla ilerlerken, gerçek anlamda ilerlemenin önünü kesenler bugün bize hâlâ bilimi savunma ihtiyacını doğurmaktadır.

Bilimsel bilginin rahatsız ediciliği, elbette bilimin gözlem ve deneye dayanarak nesnel ve tarafsız bir biçimde gerçeğe olan yadsınmaz yakınlığıdır. Çünkü bilim aklı özgürleştirir. Aklı özgürleştiren bu düşünce biçiminin karşısında tarih boyu gördüğümüz güçler, bilime engel olarak topluma biat kültürünü dayatan gerici ve piyasacı sistemin iktidarlarıdır.

Türkiye’de eğitim, ilköğretimden üniversiteye kadar bilim dışı saldırının hedefine oturtulmuştur. Eğitimde tahribat bir ülkenin geleceğine indirilen darbe demektir. Amaçlanan, bilimsel bilgiye yaslanmış özgür düşünceli nesilleri yok etmektir. Bu cinayet, milyonlarca beyin içindir. Sansürler, çökertme iddiaları ve bilimsel zeminin dışında tartışmalarla bu saldırılardan en çok nasibini alan konu da evrimdir. Evrim teorisi eğitim müfredatlarından çıkartılıp, derslerde evrimden sadece bir görüş olarak bahsedilirken; evrim karşıtları da bir yandan muazzam kampanyalarla konuya dair ücretsiz kitaplar dağıtıp ve sahte fosillerle evrim düşmanlığında yarışmaktadırlar.

Bilimin yolunu açmak, insanlığın yolunu açmaktır. Bilimsel bilginin doğruluğuna inanmış bugünün ve geleceğin bilim insanları olarak bizler, bir dünya gerçeği olan evrimi ve evrimi açıklamaya çalışan evrim teorisini irdeliyor, tartışıyor ve savunuyoruz. Gerçeğe ve gerçek bilgiye ulaşmaya karşı gelenlere, kendi evrim dersimizi işleyerek karşı geliyoruz.

Bilim ve Ütopya dergisiyle birlikte İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi’nde 22-23 Mart 2013 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz “Evrim Kursu” etkinliğimize hepinizi davet ediyoruz.

 

Kursla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler istanbulevrim[@]gmail.com adresine sorularını gönderebilirler.

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.