Biyoloji Öğrencileri İnsan Evrimini Tartışıyor

Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Topluluğu 2-3 Mayıs 2012 tarihlerinde 2. Evrimsel Biyoloji Öğrenci Kongresi’ni düzenleyecek. Kongrenin bu yılki teması “İnsan Evrimi”.

 

Evrim biyolojinin en ilgi çekici ve en çok araştırılan alanlarından biri. Sinirbilim araştırmalarında ve beynin fizyolojisini anlamada da evrim, araştırıcılara ışık tutan temel konulardan. Evrimi anladıkça canlı üzerinde yapılan çalışmalar daha kolay yön buluyor. Doğanın tarihsel mirası evrim, özellikle insan cephesinde yüzyıllardır büyük tartışma konusu. Bugün biliyoruz ki insan da tıpkı diğer canlılar gibi uzun bir evrim sürecinin günümüze taşıdığı türlerden biri. O nedenledir ki, evrimin konuşulması ve genç bilim insanlarına aktarılması oldukça önemli. İşte tam bu noktada, Hacettepe Üniversitesi biyoloji öğrencileri geçen yıl yapılan kongreden farklı olarak bu yıl evrim konusunu daha da detaylandırıp katılımcılara daha geniş bir yelpazede insan evrimini anlatacaklar.

2-3 Mayıs 2012 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü K Salonu’nda gerçekleştirilecek kongrede yedi turumdan oluşan öğrenci sunumlarının yanısıra Prof. Dr. Bülent Alten “Akdeniz, İnsan Hareketleri ve Vektör Evrimi” başlıklı konuşmasını dinleyicilerle paylaşacak. Yine “Sosyobiyolojinin Kritiği” panelinde Prof. Dr. Suavi Aydın, Prof. Dr. Hüseyin Özel ve Doç. Dr. Ergi D. Özsoy değerli bilgi ve araştırmalarını katılımcılara aktaracak.

2. Evrimsel Biyoloji Öğrenci Kongresi “İnsan Evrimi” hakkında ayrıntılı bilgi almak ve katılımcı olmak için hubito.com adresini kullanabilirsiniz.

 

Evrimle ilgili diğer Nörobilim dergisi yazılarına Nöro-Evrim kategorimizden ulaşabilirsiniz.

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.