AstraZeneca’da İK Ataması

AstraZeneca Ailesi’ne Ocak 2012’de katılan ve İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak işe başlayan 1982 doğumlu Hande Göksun Boynudelik, AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü olarak atandı.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2005 yılında mezun olan Boynudelik, mezuniyetinden AstraZeneca Türkiye’deki görevine başlayana dek 7 yıl boyunca BP Petrolleri’nde İnsan Kaynakları Uzmanı ve İş Ortağı, Eğitim Koordinatörü, Ücretlendirme ve Yan Haklar Uzmanı rollerini üstlendi. AstraZeneca bünyesine İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak katılan Boynudelik, İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonuna terfi etti.

Boynudelik, bundan sonraki dönemde Satış ve Finans Bölümleri’nden sorumlu İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak görev yapacak ve AstraZeneca ‘müşteri odaklılık’ ilkesi doğrultusunda ilgili bölümlerin birinci derecede iletişim kuracağı İK kontağı olacak.

Başarıları ile bu terfiye hak kazanan Boynudelik, aynı rol çerçevesinde Ücretlendirme ve Yan Haklar ile ilgili tüm İK süreçlerinden de sorumlu olacak.
Hande Boynudelik yeni görevi ile ilgili olarak, “İlaç sektörünün dinamizmi ve rekabetçiliği ile diğer sektörlerden ayrı bir yerde durduğuna inanıyorum. AstraZeneca, etik değerlere bağlı kültürü, değişen koşullara uyum yeteneği gelişmiş proaktif çalışanları ve kurumsal yapısıyla tecrübelerimi zenginleştirmemi sağlayan bir ortam sunuyor. Vizyonu ‘Yaşama değer katmak’ olan AstraZeneca’da, çalışanlara en çok değer katan departmanda üstlendiğim bu yeni sorumluluk beni oldukça heyecanlandırıyor.” dedi.

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.