Artrit hastaları için müzik

pyn
Türkiye Romatoloji Derneği ve Artritle Yaşam Derneği, 12 Ekim Dünya Artrit Günü kapsamında, Artrit hastalarının sıkıntılarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla, 9 Ekim Çarşamba Günü, saat 13.00’de, İstinye Park Ana Meydan alanında özel bir etkinlik gerçekleştirecek.

12 Ekim Dünya Artrit Günü öncesinde Türkiye’de ilk kez hasta ve hekim dernekleri bir araya gelerek çok anlamlı bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Dünya Artrit günü kapsamında bu yıl “Daha iyi yaşa, daha sağlıklı yaşlan” sloganıyla, uzmanlık derneği Türkiye Romatoloji Derneği ile hastaları temsil eden Artritle Yaşam Derneği’nin birlikte düzenleyeceği farkındalık yaratma etkinliğinde, hastaların sıkıntıları ve ne gibi zorlular yaşadıkları, çeşitli sanat dalları ile betimlenecek.

İstinye Park Ana Meydan alanında, 9 Ekim Çarşamba günü, saat 13.00’te gerçekleşecek etkinlikte; Piyanist Burçin Büke, Akapella topluluğu Vokaliz ve dansçı Yeliz Kılıç, Artrit hastalarının neler yaşadıklarını halka anlatmak için sanatlarını kullanacaklar.

Düzenlenecek gösteride, sanatçılar performanslarını; parmakları, elleri ve kolları bağlanmış şeklide, hareket kabiliyetleri sınırlandırılmış olarak sergileyecekler. Böylece bir Artrit hastasının yaşadığı güçlükler deneyimleme yolu ile halka anlatılmış olacak.

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.