Amgen, Bazı Ürün Grubu Haklarını Roche’dan Satın Alıyor

THOUSAND OAKS, Kaliforniya, 22 Ekim, 2013 – Amgen (NASDAQ: AMGN) 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yaklaşık 100 pazarda filgrastim ve pegfilgrastim ilaçlarının haklarını satın almak için F. Hoffmann-Laroche (“Roche”) ile nihai bir anlaşma içine girdiğini duyurdu. Amgen bu ürün grubunun haklarını devralmasını sağlayacak satın almayı ilan edilmeyen bir meblağ ile finanse edecek.

Roche, Doğu Avrupa, Latin Amerika, Asya, Orta Doğu ve Afrika’daki filgrastim ve pegfilgrastim haklarını Kirin-Amgen’den (Amgen ve Japonyalı Kyowa Hakko Kirin CoLtd. arasında kurulan bir ortak girişim) almış olduğu lisans kapsamında 1989 yılından beri elinde bulundurmaktaydı. Bu ürün grubu, 2012 yılında bahsi geçen bölgelerde yaklaşık 200 milyon Amerikan Doları tutarında bir satış sağlamıştır.

Amgen Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Robert A. Bradway, “Bu anlaşma, Amgen’in inovatif iki ilacı ile dünya genelinde daha fazla hastaya ulaşmasına yardımcı olacak. Bu işlem ayrıca Amgen’in büyümesi için önemli olan pazarlarda, geliştirilmekte olan ürünleri için tecrübe kazanmasını ve kapasite oluşturmasını sağlayacak.” dedi.

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.