Algı ve Gerçeklik Buluşması

logos_algi_banner

Nesin Matematik Köyü‘nde Logos Seminerleri kapsamında her yıl iki kez düzenlenen etkinliklerin on dördüncüsü, 28-31 Ekim tarihleri arasında,“Algı ve Gerçeklik” başlığıyla gerçekleştirilecek. Etkinlik, uzman ya da meraklı olsun konuya ilgi duyan herkese açık.

Etkinlik çağrısını aşağıda bulabilirsiniz:

Etkinliklerimizin amacı, ucu derin felsefi sorulara uzanan bilimsel konulara ilişkin bilgiyi paylaşmak, tartışmaya açmak ve daha geniş bir kitle tarafından anlaşılmasına katkıda bulunmaktır.

Ele aldığımız konuları yalnızca uzmanlarının anlayabileceği, ulaşılmaz bir şey olmaktan çıkarmaya çalışıyor ancak bunu yaparken özüne zarar vermeden ya da aşırı basitleştirmeden, bütün zenginliğiyle sunmaya özen gösteriyoruz.

Buluşmalar salt bilimsel bir etkinlik olmanın ötesinde, Nesin Matematik Köyü’nde her yönüyle paylaşımın yaşandığı deneyimlerdir. Nesin Matematik Köyü’nün insana huzur ve ilham veren atmosferinde işler paylaşılarak yapılır, akşamları birlikte eğlenilir. Derslerin dışında da tartışma ve sohbetler derinleşerek sürer. Günlük kaygılardan uzaklaşıp evrene, doğaya ve yaşama ilişkin düşüncelere dalmak, onları paylaşmak isteyen herkesi buluşmalarımıza çağırıyoruz.

Etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.