9. Uluslararası Kognitif Nörobilim Toplantısı

Uluslararası Marmaris Toplantıları olarak da bilinen kognitif toplantıları bu yıl hem İstanbul’da hem de akademik bir kuruluşun sağladığı olanaklarla toplanmaya devam edecek. Bu ikili kararın alınmasında birden fazla nedenin varlığından söz edebiliriz. Bunların başında hiç kuşkusuz finansal açıdan yaşanan bir zorluk var. Bu zorluğun önümüzdeki yıllarda daha da artabileceği duyumlarıyla toplantıların geleceğini riske atmamak adına yeni bir karara varmak gerekiyordu. Diğer önemli kronik bir sorunumuz, toplantıya geçtiğimiz yıllarda tıp dışı farklı disiplinlerden katılmak isteyen öğretim üyesi, uzman, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılımında yaşanmış olan ulaşım, konaklama ve kayıt zorluklarıydı. Yeni kararımızla kognitif nörobilimin çok bilimli yapısı açısından önemli olan bu tür katılımlar için önemli bir engeli aştığımızı düşünüyorum.

Kognitif IX için üç günlük bir program düşünülüyor. Cuma-Pazar arası planlanan toplantıda her gün sabahtan ana konferanslar, öğleden sonra ise önce bir panel ve sonrasında sözlü bildiriler yer alacak. Poster sunmak isteyenler ise toplantı süresince bu olanağı bulabilecekler. Paneller toplantı sekreteri Dr. Lütfü Hanoğlu ve Dr. Çiğdem Özkara tarafından organize edilecek.

Toplantı mekanı olarak seçilen İstanbul Medipol Üniversitesi, sayıları son yıllarda hızla artış gösteren vakıf üniversitelerinden biri olarak merkezine sağlık bilimleri eğitimini koymuş bir kurum. Olanakları, sağlanan lojistik destek ve yöneticilerinin toplantımıza olumlu yaklaşımları kararımızda önemli rol oynadı. Bu imkanların gündeme gelmesinde Lütfü Hanoğlu’nun önerileri ve katkıları belirleyici rol oynadı.

Hepinizi verimli bir kognitif toplantı ortamına katkı sağlamaya ve birlikte yine başarılı bir toplantı ortamında olmaya davet ediyorum.

Dr. Oğuz Tanrıdağ

Toplantı katılım koşulları ve önemli tarihleri kongre web sitesinden takip edebilirsiniz.

 

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.