51. Ulusal Psikiyatri Kongresi

Türk Psikiyatri Derneği’nin kongre çağrısı:

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin düzenlediği 51. Ulusal Psikiyatri Kongresi bu yıl Antalya’da gerçekleştirilecektir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye psikiyatri topluluğunun bu en büyük kongresinde zengin bir bilimsel program için hazırlıklarımız sürmektedir. Başta Çalışma Birimlerimiz olmak üzere tüm üyelerimizden, meslektaşlarımızdan ve ruh sağlığı çalışanlarından gelecek öneriler Bilimsel Toplantılar Düzenleme Kurulumuz tarafından harmanlanacak ve yine nitelikli ve zengin bir program ortaya çıkacaktır.

Bu yılın kongre ana başlığı ve teması “Bilimin Işığında… Tanı ve Tedavide Güncel Gereksinimler” olarak belirlenmiştir. Bilimsel program, klinisyenlerin başta tanı ve tedavi olmak üzere pek çok alanda gereksinimlerini gözeten ana konferans, kurs, panel, çalışma grubu, münazara, on soruda bir konu, siz olsaydınız ne yapardınız, Sorular ve Olgularla Psikiyatride Güncel Oturumları gibi birçok farklı biçimde eğitim etkinlikleri ile dolu olacaktır. Elbette ülkemizde ruh sağlığı alanındaki sorunların konuşulacağı oturumlar ve yıl boyu gerçekleştirilen araştırma ürünlerinin sergileneceği ve tartışılacağı oturumlar da bizleri bekliyor. Ve elbette ki tüm program için ödün vermeyeceğimiz, vazgeçemeyeceğimiz temel ilke “Bilimin Işığında…” olacaktır.

Bu yıl ne yazık ki elimizde olmayan bir gelişme nedeniyle kongremizin bir süre önce duyurduğumuz tarihini değiştirmek zorunda kaldık. Kısa bir süre önce, kongreyi gerçekleştireceğimiz otelin de içinde yer aldığı bölgedeki birçok otel, Dışişleri Bakanlığı’nca G20 zirvesi ve sonrası etkinlikler gerekçe gösterilerek belirlediğimiz tarihler için bloke edilmiştir. Yoğun uğraşılar sonucunda bu yılın Ulusal Psikiyatri Kongresi’ni 25-29 Kasım 2015 tarihlerine alabildik. Bu gelişme, bilimsel programı zenginleştirmek üzere bağlantı kurup konferans ve çeşitli eğitim etkinliklerinde yer almak üzere yurtdışından davet ettiğimiz birçok bilim insanının programlarında ciddi sorunlar yaratmıştır. Tüm bunlara karşın bilimsel programı yurtdışından bilim insanlarıyla destekleme çalışmalarımız sürmektedir.

51. Ulusal Psikiyatri Kongre’sinin, bir yandan zengin bilimsel programını izlerken bir yandan da yeni dostluklar, arkadaşlıklar kurup meslektaş bağları ve işbirlikleri geliştireceğimiz bir ortam olmasını umuyoruz. Bir yandan dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmelerin alanımıza yansımalarını ele alırken bir yandan da ruh sağlığı alanında birlikte çalıştığımız diğer disiplinlerle ve tüm ruh sağlığı çalışanlarıyla yakınlaştığımız ve işbirliğine yönelik adımlar attığımız bir ortam olmasını diliyoruz. Ve elbette ki Kongremizin Türkiye psikiyatrisinin sesini gerek parlamentoya, hükümete ve tüm siyasi partilere gerekse tüm kamuoyuna güçlü bir şekilde duyurması için bir fırsat yaratmasını bekliyoruz.

Tüm TPD üyelerini, meslektaşlarımızı ve ruh sağlığı çalışanlarını 51. Ulusal Psikiyatri Kongresi’ne davet ediyoruz. Özellikle Çalışma Birimlerimiz aracılığı ile gelecek yaratıcı ve programı zenginleştirici önerilerin önemini anımsatmak isteriz.

Tüm üyelerimizi, tüm meslektaşlarımızı ve tüm ruh sağlığı çalışanlarını yılın bu en büyük ve bilimsel içeriği açısından en zengin kongresine katılmaya ve gerek uzmanlık eğitimine gerekse uzmanlık sonrası eğitime yönelik birçok gereksinimi karşılayacak etkinliklere katılmaya davet ediyoruz.

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin düzenlediği 51. Ulusal Psikiyatri Kongre’sinde buluşmak dileğiyle…

Detaylı bilgi için 51psikiyatri.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.