50. Ulusal Nöroloji Kongresi

50. Ulusal Nöroloji Kongresi, 21-27 Kasım 2014 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek. Kongre Başkanı Prof. Dr. Ersin Tan’ın kongre çağrısını aşağıda bulabilirsiniz:

Sevgili Türk Nöroloji Ailesi’nin Değerli Üyeleri,

50. Ulusal Nöroloji Kongresi, 21- 27 Kasım 2014 tarihleri arasında, Antalya’da  Rixos Sungate Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.  Toplam 26 yarım gün, 5 tam gün kurs yapılacağı kongremizde kurslar ve kongre oturum programları çalışma gruplarınca düzenlenmiştir. Katılımcıların istedikleri kredili oturuma katılabilmeleri için kursların kontenjanlarla sınırlı olması nedeniyle ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kongremizin bu seneki ana teması  “Kognitif Nöroloji” olacaktır. Yurtdışından yabancı konuşmacılar ve yurtdışında yaşayan vatandaş nörolog konuşmacılarımız da kongre programında yer alacak ve bilgilerini bizlerle paylaşacaklardır. Sözel ve poster sunumları çalışma guruplarının önereceği  ve TND tarafından atanacak  jüriler tarafından değerlendirilecektir.

Bu yıl da çok talep görmesi nedeniyle nöroloji hemşirelerine yönelik birbuçuk günlük bir kurs düzenlenecektir. Özel sağlık kuruluşlarında çalışan ve mecburi hizmet görevini yürüten nöroloji uzmanlarının karşılaştıkları sorunlar son gün ayrı bir çalıştayda tartışılacaktır. Kongre boyunca bu konularda soru ve dileklerin toplanıp çalıştay öncesinde moderatörlere iletilmesi sağlanacaktır. “Nöronlar Yarışıyor” programı 23 Kasım akşamı yeni sürprizlerle programda yer alacaktır. Ayrıca 50. Yılımız olması sebebi ile 26 Kasım akşamı “50. Yıl Balosu” düzenlenecektir.

Türk Tabipleri Birliği ve European Federation of Neurological Societies (EFNS) tarafından kredilendirilecek olan kongre 10. Nöroloji Yeterlik Sınavı’na da ev sahipliği yapacaktır. Bu yıl da kongreye bildiri ile katılacak belli sayıda katılımcıya Türk Nöroloji Derneğince kongre kayıt, ulaşım ve konaklama desteğinin verilmesi planlanmaktadır.

50. Kongrenin nöroloji ailesi için yararlı ve güzel geçmesi umudunu taşıyoruz.

Kongre ile ilgili detaylara norokongre2014.org adresinden ulaşabilirsiniz.

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.