49. Ulusal Nöroloji Kongresi

 

Türk Nöroloji Derneği’nin kongre çağrısını ve detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

49. Ulusal Nöroloji Kongresi, 15- 21 Kasım 2013 tarihleri arasında, Antalya’da tamamen yenilenmiş olan  Maritim Pine Beach Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.  Toplam 30 yarım gün, 5 tam gün kurs yapılacağı kongremizde kurslar ve kongre oturum programları çalışma gruplarınca düzenlenmiştir. Katılımcıların istedikleri kredili oturuma katılabilmeleri için kursların kontenjanlarla sınırlı olması nedeniyle ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kongremizin bu seneki parolası “Ağrısız Yaşam” olup ana tema  “Algoloji” olacaktır. Yurtdışından yabancı konuşmacılar ve yurtdışında yaşayan vatandaş nörolog konuşmacılarımız da kongre programında yer alacak ve bilgilerini bizlerle paylaşacaklardır. Sözel ve poster sunumları çalışma guruplarının önereceği  ve TND tarafından atanacak  jüriler tarafından değerlendirilecektir.

Bu yıl da çok talep görmesi nedeniyle nöroloji hemşirelerine yönelik birbuçuk günlük bir kurs düzenlenecektir. Özel sağlık kuruluşlarında çalışan ve mecburi hizmet görevini yürüten nöroloji uzmanlarının karşılaştıkları sorunlar son gün ayrı bir çalıştayda tartışılacaktır. Kongre boyunca bu konularda soru ve dileklerin toplanıp çalıştay öncesinde moderatörlere iletilmesi sağlanacaktır. Sizlerin de bildiği gibi 2014 senesinde ülkemizin ev sahipliğini yapacağı Joint Congress of European Neurology için “In the Region” toplantısında komşu Ülke temsilcileriyle birlikte EFNS ve ENS temsilciler de katılacak ve Beyin Yılı tartışılacak, “Nöronlar Yarışıyor” programı 17 Kasım akşamı yeni sürprizlerle programda yer alacaktır.

Türk Tabipleri Birliği ve European Federation of Neurological Societies (EFNS) tarafından kredilendirilecek olan kongre 9. Nöroloji Yeterlik Sınavı’na da ev sahipliği yapacaktır. Bu yıl da kongreye bildiri ile katılacak belli sayıda katılımcıya Türk Nöroloji Derneğince kongre kayıt, ulaşım ve konaklama desteğinin verilmesi planlanmaktadır.

49. Kongrenin nöroloji ailesi için yararlı ve güzel geçmesi umudunu taşıyoruz.

Saygılarımızla

 

Kongre Genel Bilgileri

KONGRE DİLİ
Kongre resmi dili Türkçe’dir. Yabancı konuşmacıların sunumları ve bazı seçilmiş oturumlarda simultane çeviri yapılacaktır.

KONGRE E-POSTA
norokongre2013@flaptour.com.tr

KONGRE KATILIM VE KREDİLİ OTURUM SERTİFİKASI
Kongre katılım ve kredili oturum sertifikaları 18 Kasım 2013 tarihinden itibaren Flap Tour kayıt ve danışma masasından dağıtılacaktır.

İZİN BELGELERİ
Kongre katılımı için, kurumlara verilmek üzere talep edilecek Kongre davet yazıları, Kongre Düzenleme Kurulu aracılığı ile isteyen katılımcılara gönderilecektir.

YAKA KARTI
Tüm katılımcı ve refakatçilerin 15 Kasım – 21 Kasım süresince Kongre merkezine girişte, bilimsel oturumlar esnasında, stand alanlarında ve diğer sosyal programlarda yaka kartlarını takmalarını, güvenlik açısından önemle rica ederiz.

TTB-STE PUANI
Kongremiz türk Tabipleri Birliği tarafından “Sürekli Tıp Eğitimi (STE)” olarak kredilendirilmiştir. Kredilerinizi Türk Tabipleri Birliği web sayfasından kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapıp seçebilirsiniz. TTB kartlarınızı kayıt masamızdan okutmayı unutmayınız. Kongre ayrıca EFNS (European Federation of Neurological Societies) tarafından da kredilendirilmektedir. Formlar salon girişlerinde görevliler tarafından dağıtılacaktır.

STAND ALANI
Kongre süresince ilaç endüstrisi, medikal firma ve yayınevlerinin oluşturduğu sergi alanı 18 Kasım 2013 tarihi itibarı ile ilk kahve molası ile açık olacaktır. Stand alanları 21 Kasım 2013 tarihine kadar açık kalacaktır.

Kongreyle ilgili detaylı bilgiyi etkinliğin internet sitesinden edinebilisiniz. 

https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png https://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Comments are closed.

 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.