9. Çukurova Nöroloji Günleri, Adana

9_CUKUROVA_NOROLOJİ_GUNLERI

 

17-19 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 9. Çukurova Nöroloji Günleri’nde ele alınacak başlıklar şöyle:

1.GÜN (17.10.2014, CUMA)

13.00-14.30 I. OTURUM: SEREBROVASKÜLER HASTALIKLAR
Oturum başkanları: Yakup SARICA, İsmet MELEK

13.00-13.30 Geçici iskemik atak: klinik değerlendirme ve tedavi
Nevzat UZUNER

13.30-14.00 Akut iskemik inmede trombolitik ve endovasküler tedaviler
Zülfikar ARLIER

14.00-14.30 İskemik inmede primer ve sekonder korunma
Kürşat KUTLUK

14.50-16.20 II. OTURUM: SEREBROVASKÜLER HASTALIKLAR
Oturum başkanları: Meltem DEMİRKIRAN, Abdurrahman NEYAL

14.50-15.20 Boyun/beyin damar hastalıklarında stent ve cerrahi tedavi
Erdem GÜRKAŞ

15.20-15.50 Genç inmenin değerlendirilmesi
Esra Okuyucu

15.50-16.20 Sinüs trombozlarında tanı ve tedavi yaklaşımları
Mustafa GÖKÇE

16.40-18.10 III. OTURUM: SEREBROVASKÜLER HASTALIKLAR
Oturum başkanları: Semih GİRAY, Nebahat TAŞDEMİR

16.40-17.10 Subaraknoid kanamada tanı ve güncel tedavi yaklaşımları
Özcan ÖZDEMİR

17.10-17.40 İntraserebral kanamada güncel tedavi yaklaşımları
Mehmet A. TOPÇUOĞLU

17.40-18.10 Spino- vasküler hastalıklar/Vedat Ali YÜREKLİ

18.30 IV. OTURUM: OLGU SUNUMU
Oturum başkanları: Fidan SÜRGÜN, Tahir YOLDAŞ

 

2.GÜN (18.10.2014, CUMARTESİ)

09.00-10.30 I.OTURUM: NÖROTOLOJİ
Oturum başkanları: Şebnem BIÇAKCI, Mehmet KARATAŞ

09.00-09.30 Vertigoda santral/periferik ayırımı
Fethi İDİMAN

09.30-10.00 BPPV’de tanı ve tedavi
Neşe ÇELEBİSOY

10.00-10.30 Vertigo ile birlikte olan baş ağrısı sendromları
Figen GÖKÇAY

11.00-12.30 II. OTURUM: BOS DOLAŞIM BOZUKLUKLARI
Oturum başkanları: Mustafa YILMAZ, Deniz TUNCEL

11.00-11.30 Psödotümör serebri
Tülay KANSU

11.30-12.00 İntrakraniyal hipotansiyon
Başak GÖKSEL

12.00-12.30 Normal basınçlı hidrosefali
Mehmet ZARİFOĞLU

14.00-15.30 III.OTURUM: NÖROİMMÜNOLOJİK HASTALIKLAR
Oturum başkanları: Serhan SEVİM, Taşkın DUMAN

14.00-14.30 Multipl skleroz: Tanı ve güncel tedavi algoritması
Egemen İDİMAN

14.30-15.00 Miyastenia gravis: Tanı, ayırıcı tanı ve tedavi
Feza DEYMEER

15.00-15.30 GBS/CIDP/diğer otoimmün nöropatilerde tanı, ayırıcı tanı ve tedavi
Zafer ÇOLAKOĞLU

16.00-18.00 IV. OTURUM: GENEL NÖROLOJİ

Oturum başkanları: Okan DOĞU, Hacer BOZDEMİR

16.00-16.30 Parkinson hastalığında tanı, ayırıcı tanı ve güncel tedaviler
Cenk AKBOSTANCI

16.30-17.00 Epilepside tanı ve tedavi sorunları
Barış BAKLAN

17.00-17.30 Demans: Tanı, ayırıcı tanı ve tedavi
Aynur ÖZGE

17.30-18.00 Müzik ve nöroloji
Pınar AYDIN

18.30 V. OTURUM: AKILCI İLAÇ KULLANIMI VE OLGU SUNUMU
Oturum başkanları: Sırma GEYİK, Arda YILMAZ

Akılcı ilaç kullanımı
Meliha TAN

 

3.GÜN (19.10.2014, PAZAR)

09.00-10.30 I.OTURUM: NÖROLOJİDE YENİLİKLER
Oturum başkanları: Hakan KALEAĞASI, Ahmet EVLİCE

09.00-09.30 Nörolojide OCT kullanımı
Tülay KANSU

09.30-10.00 Nörolojik tanıda genetik ve enzimatik testler, biyopsi
Filiz KOÇ

10.00-10.30 Nörolojide gama-knife uygulamaları
Melih ÇEKİNMEZ

11.00-12.30 II. OTURUM: UYKU BOZUKLUKLARI VE BAŞ AĞRISI

Oturum başkanları: Deniz YERDELEN, Aylin AKÇALI

11.00-11.30 Uyku bozuklukları: sınıflama, tanı ve tedavi yaklaşımları
Murat AKSU

11.30-12.00 Huzursuz bacak sendromu ve PLMS: tanı, ayırıcı tanı ve tedavi
Kezban ASLAN
12.00-12.30 Küme baş ağrısı ve diğer trigemino-otonomik baş ağrısı sendromları:
Münife NEYAL

 

http://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png http://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://norobilim.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png
 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.